סיור פלופונסוס ביוון

סיור פלופונסוס ביוון

סיור פלופונסוס

  • היום הראשון:אתונה-קורינתוס-קלבריטה
  • היום השני: קלבריטה-דימיצנה
  • היום השלישי:דימיצנה-קלאמטה
  • היום הרביעי:קלאמטה-קרדמילי-דירוס-קלאמטה
  • היום החמישי:קלאמטה-ספרטה-מיסטרס –מונמבסיה
  • היום השישי:מונמבסיה-נאפפליון
  • היום השביעי:נאפפליון-אתונה-טברנה
  • היום השמיני:אתונה-תל אביב

היום הראשון:אתונה-קורינתוס-קלבריטה

בבוקר נעבור את הגשר ונוסעים לכיוון תעלת קורינתוס. היא הצליחה לספק קיצור דרך ונסיעה בטוחה בין המפרץ האגאי למפרץ היוני.

מגיעים לדיאקופטו איפה שעולים לרכבל. הנסיעה על המסילת הרכבל מזכירה טיול בחלום. הרכבת נכנסת לעומקו של ערוץ הנהר ויורד מההר הלמוס. מגיעים לקאלבריטה למלון, גבלת חדרים, סיבוב בעיר ההררית היפה והיסטורית. פה התחיל המהפכה ב25 במרץ 1821 נגד הטורקיים.

היום השני: קלבריטה-דימיצנה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את המסע לכיוון מרכז ארקאדיה. בבוקר מבקרים באחת הכנסיות המוזרות ביותר ביוון, אולי גם בעולם.

מבקרים במערה לימני. זה מקום מדהים לבקר בו. רק נס. המדריך הוא יסביר הכול מבחינת גאולוגית! תמונות וסרטונים אינם מותרים.  בערב מגיעים לדימיצנה. קבלת חדרים

היום השלישי:דימיצנה-קלאמטה

בדימיצנה יש לנו הליכה קלה בערוץ של המנזר פרודרומוס, ונבקר במואזין תחנת מים. המוזיאון הפתוח לכוח המים שיקם מתקנים מסורתיים ומנגנונים המונעים על מים. המעבדות מוקפות בצמחייה צפופה ושפע של מים זורמים, בהם ניתן לשוטט. הציוד הקבוע שלהם הוחזר לתפקודם המקורי.

בדרך לקאלמטה מבקרים במקדש אפולו. האנדרטה היא אחת הטובות והחשובות ששרדו מהעת העתיקה הקלאסית. הגעה לקלאמטה, קבלת חדרים.

היום הרביעי:קלאמטה-קרדמילי-דירוס-קלאמטה

נוסעים כיוון דרומה לאורך החוף של מפרץ מסיניאכוס. בנסיעה בנוף עוצר נשימה אל הכפר קארדאמילי הנמצאבאזור בשם מאני (בערך שעתיים וחצי נסיעה).נגיע לכפר אריאופוליס – המקום המרהיב ביותר במאני, ונמשיך לכיוון מפרץ דירוס. לא נחמיץ את פירגוספיטה, בהנמצאים מגדלי האבן המרובעים שבהם המשפחות באזור היו מתבצרות במהלכן של הסכסוכים הרבים שהאזורהצחיח הזה כל כך ידוע בהם. לאחר שנרד אל מפרץ דירוס נסייר במערות גליפאדה המרשימות. הנטיפים הפזוריםבמערכת המנהרות נפתחו לקהל הרחב בשנת 1963 והם מדור גים בין המרשימים מסוגם בכל העולם. נשוט בתוךהמנהרות בסירה קטנה. חזרה לקלאמטה .

היום החמישי:קלאמטה-ספרטה-מיסטרס –מונמבסיה

אחרי ארוחת בוקר נתחיל את הנסיעה לספרטה והאתרים הארכיאולוגים של מיסטרס. מיסטר ס הייתה העירהמבוצרת של מוריה (פלופונסוס), על הר תיגוס, ליד העיר העתיקה של ספרטה. הוא שוכן בערך שמונה ק"ממערבית מהעיר המודרנית של ספרטה, שנכבשה מחדש על ידי הביזנטיים, ואז על ידי הטורקים והוונציאנים, העירננטשה ב 1832 , והשאירה רק הריסות עוצרות נשימה מתקופת הביניים על גבי תפאורה טבעית מרשימה. ב 1989ההריסות, כולל המבצר, הארמון, הכנסיות, המנזרים הוכרזו כאתר מורשת עולמי על ידי הארגון אונסקו. נאכלארוחת צהריים בספרטה ונגיע למונמבסיה

היום השישי:מונמבסיה-נאפפליון

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל החלק שהוא כנראה המרהיב ביותר בטיול: בהתחלה נגיע לכפר ההררי קוסמאס להפסקת קפה. אחת הדרכים היפות ביותר מובילה מהרים אלו אל כפר הדייגים הציורי ליאונידיון. נמשיך בדרך לאורך החוף עד שנגיע אל העיר נאפפליו.

העיר זו נתברכה בנמל יפהפה, סמטאות ציוריות, ארכיטקטורה איטלקית, מסעדות מצוינות, רחובות מרוצפי אבן, ומצודה עם היסטוריה בעלת משמעות. נפאפליון הייתה הבירה הראשונה של מדינת יוון המודרנית. נטפס את מלוא 999 המדרגות אל ראש המצודה ונצפה אל נוף המפרץ. יתכן שגם ניקח סירה קטנה ונשוט אל האי הקטן בורצי, הנמצא מול העיר.  שם נלון.

היום השביעי:נאפפליון-אתונה-טברנה

אחרי ארוחת הבוקר נסייר רגלית בעיר נאפפליו. עיר זו נתברכה בנמל יפהפה, סימטאות ציוריות, ארכיטקטורהאיטלקית, מסעדות מצוינות, רחובות מרוצפי אבן, ומצודה עם היסטוריה בעלת משמעות. נפפיליו הייתה הבירההראשונה של מדינת יוון המודרנית. נטפס את מלוא 999 המדרגות אל ראש המצודה ונצפה אל נוף המפרץ.בהמשך מבקרים באמפיתיאטרון המפורסם של אפידאברוס, אמפיתיאטרון מהתקופה ההליניסטית. בימי הקיץנערכים בו מופעי מוסיקה ומחול, כחלק מהפסטיבל של אתונה. ונוסעים לכיוון אתונה לעת ערב. קבלת חדרים במלון מרכזי.בערב יוצאים לטברנה עם מוסיקה חייה לחגוג את הסוף הטיול המוצלח.

היום השמיני:אתונה-תל אביב

בבוקר זמן חופשי לטייל במרכז העיר ובשווקים.

עברה לשדה תעופה

טופס הזמנה

ביקורות

יוסי מדריך מדהים.מקצועי מצחיק ואנרגטי ויודע להנות מהחיים.אם יוצא לכם להגיע ליוון יוסי הוא המדריך המושלם בשבילכם.

Ben

הכי טוב שיש, איכותי ונדיב במידע!!מומלץ בטירוף!

Johnny

יוסי מדריך מקצועי ביותר, אדיב, בעל ידע רב ונעים הליכות. נהנינו מאוד במחיצתו של יוסי ואין ספק כי נמליץ עליו בחום!

Orpaz

ממליצה בחום מדריך מצוין תודה

מזל אשואל

פרסים ושבחים

award002award003award004award005